close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Září 2009

Lepky psů

30. září 2009 v 21:11 | Kajíík |  Pejsci

Jablkovitá hlava

Toto britské označení je vlastně synonymem pro klenutou lebku.Klenba lebky má tvar severní polokoule.je na všech stranách zaokrouhlená,i když v různých stupních v závislosti na plemeni.Nejkratší příklad tohoto typu lebky najdeme u čivavy.

Vyvážená hlava

I když se tento pojem někdy používá i v jiných případech,prakticky vzato se o vyváženou hlavu jedná tehdy,když jsou lebka i morda stejně dlohé.Typickým příkladem daného tvaru hlavy je gordonsetr.

Hranolová hlava

Díváme-li se na hranolovou hlavu shora,jsou lebka i morda přibližně stejně široké.Lebka je úzká a plochá.Hrubosrstý foxtériér je krásným příkladem,tvar se často zdůrazňuje trimováním.Někdy se zde také mluví o hlavě ve tvaru cihly.

Suchá hlava

Na tzv. suché hlavě nenajdeme hrbolky a vrásky kostmi či svaly.U některých plemen,např. u belgických ovčáků,se také používá označení holá hlava.

Kuželovitá hlava

Hlavu ve tvaru kužele najdeme u jezevčíků.Má trojúhelníkový obrys,ať se na ni díváme se strany či shora.

Vejčitá hlava

Bultériér má typicky vejčitou hlavu,slovo vejce velmi přesně vystihuje,jak se hlava směrem k čenichu zužuje.

Liščí hlava

Špicové jsou známí hlavou podobnou liščí.Ta má protáhlý,trojúhelníkovitý tvar a relativně úzkou mordu.

Vydří hlava

Výstižné pojmenování naznačuje,že hlava border tériéra se tvarem podobé hlavě vydry.

Hruškovitá hlava

Termín popisuje obrys hlavy bedlingtinského téréra.Hruškovitý tvar,jak již vyplívá z názvu,je podobný hrušce.

Dlouhá či zúžená hlava

Barzoj má typicky dlouhou,špičatou a zužující se hlavu.Označení se většinou používá pro plemena,jejichž stop je mírný nebo nezřetelný.

Beraní hlava

Termínem beraní hlava označujeme spojení lebky a čenichu bez stopu,jejich obrys se při pohledu z profilu jeví jako u bultériéra a bedlingtonského tériéra.

Krátká či kulatá hlava

Oba termíny se používají k popisu kulovitého tvaru hlavy s krátkou mordou a širokou,hranatou lebkou,jejichž kombinace vyvolává dojem zakulatosti.

Hranatá hlava

Označení se týká tvaru čenichu a úpravy pysků na hlavě,která nemá tvar V jako u barzoje ani není zakoulacená jako u francouzského buldočka.Jasný příklad hranaté hlavy nalezneme u pointra.

Klínovitá hlava

Označení hlava ve tvaru V lze použít i pro klínovitou hlavu.Díváme-li se na ni shora nebo z profilu,má trojúhelníkovitý tvar,i když obrys klínu nemusí být rovnoměrný.Proto lze toto označení použít pro širokou škálu různých plemen.


Garfield - rozvrhy

30. září 2009 v 20:12 | Kajííík |  GarfieldNěco o Garfieldovi

30. září 2009 v 20:11 | Kajííík |  Garfield

Kdo je to Garfield?

Tlustý cynický kocour, který zbožňuje italské těstoviny, nenávidí sport a pondělky, sleduje televizi, ať dávají cokoli, ponižuje svého majitele a pohrdá psy. Vychytralá potvůrka, se smyslem pro anglický humor stejně jako nejstarší banánové gagy. Sebevědomý, lehce ješitný kočičí elegán, pán domu i ledničky. Garfield - král postaviček komiksového stripu.

Kde se tady vzal?
Narodil se v roce 1978 z pera a z čisté lásky kreslíře Jima Davise, kdy jeho tříokénkové kreslené historky začaly vycházet v novinách. V té době netušil, že se stane světovým fenoménem a jednou ho bude číst přes 260 milionů čtenářů denně. Garfield je nejrozšířenější nedělní komiks ve Spojených státech. Jeho knížky byly přeloženy do 23 jazyků a oranžové chlupaté hračky se prodávají v 69 zemích.

Garfield - a kdo dál?
Garfield ve svém světě nežije sám. Koho můžeme v jeho společnosti nejčastěji potkat?
Jon Arbuckle
-Garfieldův majitel. O kočkách má poněkud idealizovanou představu. Myslí si, že chytají myši, rády se mazlí a chutná jim Whiskas. Potýká s neustálými neúspěchy u dívek, částečně díky vlastní neschopnosti, částečně díky vynalézavosti svého žárlivého kocoura.
Odie
dobrácký, ale neuvěřitelně tupý pes, který si svou bezelstností, hravostí a pronásledováním vlastního ocasu vysloužil Garfieldovo nejhlubší opovržení. Odie je věčným objektem Garfieldových potměšilostí a teroru. Konec konců, nakopnout nebo srazit ze stolu takového miláčka s idiotsky vyplazeným jazykem je vlastně sranda.
Liz
veterinářka, ke které plane Jon neskomírající, leč absolutně neopětovanou láskou. Jon hledá jakoukoliv záminku, aby se s ní mohl spatřit a nadbíhat jí a Garfield mu to v žádném případě nehodlá usnadnit tím, že by třeba předstíral kašel nebo vběhnul pod auto.
Pooky
Garfieldův plyšový medvěd. Věrný společník, který neodmlouvá a neujídá z Garfieldovy misky.
Nermal
nejroztomilejší kotě na světě. Nermal je právě ten dokonalý domácí mazlíček, co si hraje a nezlobí. Garfield se zkouší vyrovnat s tím, že v domě je někdo mladší, hezčí a milejší. Třeba tím, že nebohé kotě zalepí do obálky a pošle ho do Abu Dhabi


Garfieldovi nálady

30. září 2009 v 20:09 | Kajííík |  Garfield
Obrázek “http://www.garfield.rulez.cz/jimgarfodie/garfield/nalady.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Garfieldova poradna

30. září 2009 v 20:09 | Kajííík |  Garfield


Garfieldovo stravovací desatero

1. Nikdy nejezte nic, co hoří.
2. Nikdy nenechávejte svůj talíř před ptačí klecí.
3. S jídlem si hrajte teprve tehdy, když jste snědli všechny svoje hračky.
4. Jezte každé jídlo tak, jako by bylo poslední.
5. Mezi hlavními jídly jenom svačte.
6. Každé sousto sežvýkněte alespoň jednou.
7. Nejezte prasečí a volské maso: konec konců, jsme tím co jíme.
8. Vždycky zahrabejte zbytky: nejlépe do masového hrobu.
9. Tip na dobrou snídani: podívejte se, jestli u lískových oříšků není i veverka.
10. Nenechávejte si zákusek až na závěr. Snězte ho jako první.

Garfieldovy dietetické rady

1. Nikdy si nechoďte pro přídavek - vezměte si všechno hned napoprvé.
2. Nastavte si váhu o 5 kilo méně.
3. Nepřebírejte doporučené zásilky od Ministerstva výživy.
4. Nenavazujte dlouhodobou známost se Zorou z Čokoládoven.
5. Zelenina je nezbytnou součástí diety. Doporučuji:
Mrkvový dort, okurkovou bábovku a rajčatový koláč
6. Nezačínejte s dietou jen tak z oleje.
(můžete začít s roštěnkou, přírodním řízkem, hranolky ...)
7. Snažte se omezovat, nedojídejte třešinku z vašeho zmrzlinového poháru
8. Pohybujte se mezi lidmi, kteří jsou tlustší než vy.

Garfield a jeho parta

30. září 2009 v 20:05 | Kajííík |  Garfield
Garfield
První výskyt: 19.červen , 1978
Cynický, líný, lasagne milující,pondělí nenávidící, psy nakopávající, pošťáka mlátící tlustý kocour. Garfieldova vášeň pro jídlo a spaní je vyrovnaná jen jeho nechutí k držení diet a cvičení.
Odie
První výskyt: 8.srpen , 1978
Milý, ale hloupý jako cihla, Odie je Garfieldův věrný přítel... a často cíl jeho vtipů. Odie nikdy nemyslí, někdy štěká, a vždy slintá.
Arlena
První výskyt: 17.prosinec , 1980

Arlena je kočičí slečna,která má mezeru mezi zuby a nejraději sdílí večeři (a urážky) s Garfieldem.Mají mezi sebou milostně-nenávistný vztah;Garfield miluje sám sebe a to Arlena nesnáší.
Jon
První výskyt: 19.červen , 1978

Jon Arbuckle je blekotavý, hněvivý vlastník Garfielda a Odieho. Slušný ale tupý, Jon poskytuje lásku, jídlo, a domov, zatímco jeho hraví mazlíčci se mu vysmívají.
Pooky
První výskyt: 23.říjen , 1978

Nalezen v zásuvce prádelníku a adoptovaný Garfieldem, Pooky je mimořádný medvídek: milý, mazlivý, a vždy při ruce,když ho Garfield potřebuje. Garfield sdílí svoje nejhlubší myšlenky (a nejhlubší spánek) se svým plyšovým přítelem
Nermal
První výskyt: 3.září , 1979

Sám se prohlašuje za "nejkouzelnější kotě na světě," Nermal se často vychloubá svou roztomilostí zatímco si dobírá Garfielda kvůli jeho vzhledu a věku.Ale Garfield mu to nandá: jednou ho pošle do Abú Zabí!
Máma
První výskyt: 13. únor , 1980
Jonova maminka je milující, pilná farmářka, která je velmi hrdá na svého manžela a své syny. Je báječná kuchařka, která silně věří v kvalitu a kvantitu. Ona to vidí tak,že dvě nejdůležitější skupiny jídel jsou brambory a koláče
Táta
První výskyt: 13. únor , 1980
Jako farmář je Jonův tatínek vynikající na svém poli. Je všední člověk (doslova), který vede Arbucklovic farmu za pomoci své rodiny. Jon navštěvuje své příbuzné pravidelně. To štve Garfielda, jehož oblíbené činnosti na farmě jsou jídlo a odjezd.
Doktůrek
První výskyt: 17. květen , 1983
Jonův jediný sourozenec, Doktůrek žije na Arbucklovic farmě se svými rodiči. Podobně jako jeho městský bratr, i Doktůrek vede celkem nudný život. Ale on krmí pouze prasata. Jon musí krmit Garfielda.
Pošťák
První výskyt: 28. leden , 1984
Přestože se různí pošťáci objevovali v Garfieldových komixech už dříve, tento zvláštní charakter má Arbucklův pošťák od roku 1984. Má důrazné dokončení charakteru - nesnáší déšť, sníh, noční tmu a mlácení od jednoho tlustého zuřivého kocoura.
Líza
První výskyt: 26. červen , 1979
Dr. Líza Wilsonová je Garfieldova veterinářka. S Garfieldem jedná jako s pacientem a s Jonem jako s nemocí. Jon občas pozve Lízu na rande, ale romantika se nekoná, hlavně proto že Jon je sklíčený při zakončení rande.
Lyman
První výskyt: 7. srpen , 1978
Lyman je Jonův věrný soused a přítel, původní vlastník Odieho. Nejspíš se odstěhoval někam daleko, za což je Jon velmi rád. Co už je ale trošku horší - Odieho ponechal v sousedství a tím velmi potěšil Garfielda.
Irma
První výskyt: 9. červen , 1979
Irma je pracovnice v nedaleké jídelně, do které se Jon s Garfieldem chodí stravovat. Jelikož už dlouho nenavštívila svého psychiatra, tak jí to trošku začíná lézt na mozek a snaží se upoutávat pozornost velmi zvláštními způsoby.
Pavouk
První výskyt: 28. prosinec , 1979
Pavouk je asi největší chudák ze všech. Několikrát byl zaplácnut novinami a musí snášet i jiné hrůzné věci, které si vůbec nezaslouží!!!

Garfield - životopis

30. září 2009 v 20:03 | Kajííík |  Garfield
Datum narození:
19.červen 1978
Místo narození:
Kuchyň maminky Leony
Váha po narození:
5 liber a 6 uncí
Nynější váha:
Perfektní:"Díky své váze jsem ve skvělé kondici"
Oblíbený sport:
Pilné spaní
Věrný přítel:
Pooky, jeho plyšový medvídek
Nejlepší přítel:
Odraz v zrcadle
Oblíbené jídlo:
Lasagně
Oblíbený úkryt:
Nádoba na sušenky
Kamarád na hraní:
Odie:"Psi jdou přirozená cesta, jak nám říct, že na tom můžeme být i hůř"
Koníčky:
Jedení a spaní:"Možná je toho k životu potřeba víc, ale doufám, že ne!"
Oblíbený nápoj:
Káva:"Dost silná, aby postavila na nohy"
Oblíbený citát:
"Ráno je lepší, když začíná později"
Oblíbený znak:
Lenost:"Někdo říká lenost. Já říkám hluboké myšlení."
Oblíbené cvičení:
Preferuje ležení nebo sezení
Nesnáší:
Pavouky a pošťáky

Plemena psů-obrázky

30. září 2009 v 15:40 | Kajííík |  Pejsci


DalmatinMaltézáčekFrancouzký buldočekŽlutý labradorČerný labradorBulteriérNěmecký ovčákMops
West highland teriérYorkšírský teriér


Bígl
Zlatý retrívr
Šeltie
Shit-zu
Bernardýn
Německý spič
Pudl
PapillonMalý kníračKreslené obrázky

29. září 2009 v 18:27 | Kajík |  Pejsci