close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Péče o tlapky

1. října 2009 v 16:33 | Kajíík |  Pejsci
Městský pes potřebuje větší péči

Nejenže jsou jemné a citlivé polštářky vašeho psa neustále vystavovány extrémním teplotním změnám, jak pejsek přechází z vyhřátého domova ven, ale také se musejí potýkat s mrazem, sněhem či ostrými ledovými krystalky.
Pokud navíc bydlíte ve městě a vašeho pejska chodíte v zimě venčit na ulici, jistě přecházíte mnoha úseky, na kterých je prováděna nutná zimní údržba například solí či pískem. Ani jedna z těchto látek není pro pejskovy packy dobrá.
Aby tedy váš pejsek nestrádal, měli byste mu po procházce tlapky pravidelně mazat. Ale pozor, pokud je procházka delší, a zvlášť pokud se pejsek dostal do kontaktu se solenými ulicemi, měli byste mu po návratu domů nožky nejprve omýt vodou a teprve poté až namazat.

Indulona není vhodná!

Ani výběr vhodného krému, kterým byste měli pejskovy polštářky mazat, by neměl zůstat na náhodě. Především byste se měli vyhnout krémům se zvýšeným obsahem vody. Ta totiž může v kontaktu s ledovým počasím zmrznout a pejskovy polštářky tak o to více popraskají. Mezi nevhodné krémy patří i mezi chovateli hojně užívaná Indulona, protože také obsahuje velké množství vody. V zimním období ji tedy rozhodně vynechejte. Na řadu by měla přijít až v létě, kdy tlapky pejsků naopak trápí vysušené polštářky způsobené rozpálenými chodníky.
Nejlépe uděláte, když sáhnete přímo po ochranných přípravcích určených k ošetření tlapek vašich čtyřnohých miláčků. Několik takových najdeme dnes již i na českém trhu. Ideální jsou takové mastičky, které neobsahují pouze vazelínové složky, ale obsahují také vitamíny. Psí pokožku nejen chrání, ale také významně přispívají k regeneraci kůže a mají hojivý účinek.
Mazání psích tlapek není jen komfort určený výhradně jeho polštářkům. Vliv má na celý organismus, protože tím, že udržíte tlapky pejska zdravé, zabraňujete možným infekcím, které se do psího těla dostávají i skrze rozpraskané polštářky.

Stejně jako člověk musí během celého roku dbát o svou kůži, aby se vyhnul nepříjemným problémům (například přílišnému vysoušení, popálení, podráždění atd.) způsobeným nepříznivými povětrnostními podmínkami, měli by se i majitelé psů pravidelně starat o tlapky svých čtyřnohých miláčků. Především v zimě jim totiž nejcitlivější část jejich tlapek - polštářky - mohou působit bolesti.

http://www.chovatelka.cz/images/zdravi-zvirat/obrazek/2338.jpg

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama