close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Přírůstek do rodiny aneb Jak přivítat štěně

1. října 2009 v 16:16 | Kajíík |  Pejsci

Začínáme nákupem

Má-li se štěně ve svém novém domově cítit přirozeně, je nutno věnovat jisté úsilí jeho přípravě. Je potřeba zajistit hned několik věcí. Zamyslete se nad tím, kde bude štěně spát a připravte mu pelíšek. Nakupte pro něj jídlo i nejrůznější pochutiny, včetně misky, ze které bude žrát. Nezapomeňte ani na obojky a košíky, pomůcky pro péči o srst, oči uši a drápky. A pokud chcete udělat vašemu malému zlatíčku skutečnou radost, můžete přikoupit pár hraček navrch. Štěně, stejně jako každé malé zvíře, si totiž rádo hraje.

Nepodceňujte výchovu!

Teď je vše připraveno pro příchod nového člena. Je to vždy radostná událost, vždyť to roztomilé malé stvoření je tak nemotorně sladké! Přesto nezapomínejte na jisté zásady, které byste neměli porušovat. Je nutné štěně naučit, kde má dělat své loužičky, a vysvětlit mu, že se zkrátka nemůže vyprazdňovat, kde se mu zachce. Je také velmi důležité nepouštět pejska k sobě do postele, nebo jen zcela výjimečně. I když teď vypadá rozkošně, jistě jednou vyroste. A pokud jste si pořídili velkého psa, musíte již teď vyžadovat jistou disciplínu.

Veterinář ošetří i poradí

V prvních dnech byste také měli svého pejska vzít k lékaři. Dohlédněte na to, aby byl očkován, a pokud v některých oblastech zdravotní péče o své štěňátko tápete, máte jedinečnou příležitost poradit se s odborníkem. Nechte také své štěně zapsat k výcviku. I když to bude vyžadovat výcvik především od vás, jistě chcete mít poslušného pejska a ne postrach ulice.

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Vnáší totiž do jeho života mnoho krásného, je mu věrným ochráncem, roztomilým mazlíkem i zdatným pomocníkem. Přesto péče o psa vyžaduje spoustu trpělivosti, času a peněz. Od pelíšku počínaje, výcvikem konče. Jak se tedy na takový náročný přírůstek připravit?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama